Kredyty we frankach

Gdy kurs franka został uwolniony mnóstwo ludzi straciło pieniądze. Na giełdzie inwestorzy z pozycjami krótkimi w jednej chwili tracili ogromne pieniądze, wielu bankrutowało. Decyzje banku szwajcarskiego nie pozostały bez echa na polskim rynku kredytów hipotecznych. Umocnienie się kursu franka szwajcarskiego spowodowało również wzrost cen kredytów, jakie zaciągnęło wielu polaków. Wielu z nich popadło w kłopoty, nie mogąc realizować zobowiązań bankowych.

Czy zatem słuszne jest to, aby sztucznie pomagać frankowiczom, obciążając kosztami banki, które wini się za wszystkie kłopoty?

Uważam, że nie. Nie, ponieważ decydując się na kredyt w obcej walucie, zwykle robimy to, ponieważ jest taniej i stabilniej. Ale nie zawsze. Czasem wszystko potrafi się posypać. No cóż, to trochę jak inwestowanie. Możesz zarabiać lub oszczędzać pieniądze,  ale ryzyko zawsze jest.

Jeśli bierzesz kredyt hipoteczny dobrze przeanalizuj siłę waluty, w której zamierzasz go zaciągnąć, i sprawdź koniecznie prognozy długoterminowe.

 

Polecamy także:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *